Monday, 10 October 2011

Ucuzler, bir iyi, cok kotu haber..

Ucuzlerle ilgili iyi haber; ucu de sag ve saglikli cok sukur.
Kotu haber; Alucra Kadinlar Birligi Dernegi kurucularindan ve (bilmiyoruz hala mi yoksa bir zamanlar mi) baskan yardimcilarindan olan kisinin, ucuzler adina toplanan paralari kendi hesabina gecirmis olma ihtimali. (Henuz hakkinda dava acilmadigi icin kesin konusamiyoruz maalesef.)

Tahmini eylul 2010'dan bu yana, icinde; tup bebek, ikizbebekler, kadinlar kulubu gibi bir cok anne ve cocuk sitelerinden, ucuzler adina nakit, gida ve esya yardimi toplanmis durumda. Ancak bunlardan ne kadari aileye ulasti, ne kadari ulasmadi bilinmiyor. Ucuzlerin iyi oldugu disinda hic bir sey bilinmiyor.

Pazar gunu, Alucrali bir baska dernek kurucusu ve yerel gazeteci, sahsin topladigi paradan 5000 tl'yi aileye goturup teslim ettigini soyledi ve bazi fotograflar yayinladi ancak nurturia uyeleri olarak su asamada hic bir seye ve kimseye guvenmiyor ve inanmiyoruz.

Bu tek kisinin isi mi yoksa bir cete isi mi, mahkeme surecinde belli olacak.

Yardimda bulunmus olanlar, en yakin karakola giderek suc duyurusunda bulunabilirler. Ayrintilar icin bana mail atabilirsiniz: annevebebisi@gmail.com

Eger temin edebilirsem, bir dilekce ornegini burada paylasacagim, dilekce ile dogrudan savciliga da basvurabilirsiniz. Ugrasamam diye dusunenler olabilir, hukukcu arkadaslar, mahkemeye katilmak istemediginizi belirtmeniz halinde, dilekceyi verdikten sonra yapacak baska bir is olmadigini soyluyorlar.

Blogcu anne de bu konuda bir yazi yazdi bugun; Internette yardim, ama nasil?

Istemeden araci olan herkes gibi ben de cok cok uzgunum. Ilk'ti, son olacak.

8 comments:

kirazzade said...

Ben bazı büyük yardım kuruluşları dışında hiçbiryere yardım yapmıyorum açıkcası. Yada yardım edilecek kişinin şahsi hesap numarasını talep ediyorum. Ve böyle de yapılması gerektiğini düşünüyorum. Affınıza sığınark söylüyorum ki, insanların çoğu Allah korkusundan vidandan merhamet o kadar uzak ve şerefsiz ki, muhtaç insanın ne halde oldugu umurlarında bile olmuyor. Keşke bu üçüzler de mesela İHH yada Kimse Yok Mu yada Cansuyu yada Deniz Feneri derneklerinden birine yönlendirilseydi.

utopian said...

bir bebeğin bakımsızlıktan öldüğü söylendiği için aslında pek çoğumuzun yapması gerekeni yapmıştın, GÜVENMİŞ, İNANMIŞ, YARDIM EDİN demiştin hepsi bu. "ay şekerim ben bu işte bi iş olduğunu biliyordum o yüzden hiç yardım etmemiştim, ben de kendimi vicdansızmıyım diye suçluyordum, oysa kalbim temizmiş" bla blalarıyla seni kimse üzmesin lütfen. o kadar biliyorlardı neden sustular? kimse kimseye kızmazdı, mantığı kalbinden önce çalışanlar bu işte bir iş olduğunu keşke daha önce çıkarsalardı? ama her işte bir hayır varmış, önemli olan "yardım etmekten" vazgeçmememiz. varsın dolandırılalım, bir bebek ölmedi.

Deli Anne said...

Allah'a havale olsunlar iyi niyeti sömüren ve insanı iyilik yapmaktan çekinir hale getiren böylesi insanlar!

Ben de dernekler dışında bir yere yardım yapamaz oldum bu nedenle.

Anne İş'te said...

Sıkma sen canını..Niyet ortada..Akibeti de göreceğiz?Üzülme

escet said...

Okuyunca aklima meshur hikaye geldi. Dileyenler buradan okuyabilir:
http://www.altinoluk.com/dergi/index2.php#sayfa=yillar&MakaleNo=d281s053m1

Ben de ameller niyetlere goredir diyorum. Bir dahakine daha dikkatli oluruz insallah, ama vazgecmeyelim.

escet said...

Okuyunca aklima meshur hikaye geldi. Dileyenler suradan okuyabilir:
http://www.altinoluk.com/dergi/index2.php#sayfa=yillar&MakaleNo=d281s053m1

Ben de ameller niyetlere goredir diyorum. Bir dahaki sefer daha dikkatli oluruz insallah, ama vazgecmeyelim.

keyf_i sibel said...

allaha havele ediyorum +1000

kirazzade said...

ve evet, tabi ki senin ve duyuran diğerlerinin hiçbir suçu yok. Hatta sizler de yardım yapan kişiler de sevabını kat kat alacaktır eminim. Yanlış anlaşıldım ben sanırım :(

x