Saturday, 18 June 2011

Kupe Cicegi

Bu kupe cicegi (agaci:)) yolumun uzerinde, hemen hemen her gun onunden geciyorum.. Kupe cicegini disari koyarsaniz bir sey olmayacagi anlamina geliyor sanirim bu :))

Ben kupe ciceklerini, evin batiya bakan bir penceresinin onune koydum. Disarda degiller ama gunun en azindan yarisinda surekli gunes aliyorlar. Her gun duzenli ve bol bol suluyorum..

Kupe cicegi bana hep ama hep rahmetli dedemi, annemin babasini, hatirlatir. O cok severdi ve iki saksi kupe cicegi vardi mutfak penceresinde.. Simdi kendi evimdeki iki saksiya her baktigimda onu aniyorum..

3 comments:

ElfAna said...

Benim de babannemin kupe cicekleri vardi. En buyuk eglencemiz, litrelik yag tenekelerine dikilmis boy boy cicegi, babaanneme yakalanmadan patlatmakti:)) Agacini ilk kez goruyorum. Simdi de Alpi ile yapiyoruz ayni seyi ve hala heyecanli:)

Rüzgar bebek said...

Ah o çiçek. Biz sultan küpesi deriz. Bana anneannemi hatırlattığı için çok aramıştım da İstanbul'da bulamamıştım. Memleketten getirttik. Henüz çiçek açmadı ama güzel gelişiyor. Evet dışarda durmasında sakınca yok. Ne güzel çiçektir o...

aslı said...

insan büyüdükçe büyüklerini daha sık anımsar oluyor sanırım, benim de mutfak penceresindeki fesleğenle babam arasında böyle bir bağlantı oluştu, kokular da çok anımsatıcı, babam fesleğen mi kokuyordu acaba, anneme soramıyorum

x