Sunday, 13 February 2011

Gecmisten Gelecege..

1784-1855 yillari arasinda yasamis ve ozellikle elektrik uzerine calismalar, arastirmalar yapmis Ingiliz bir bilimadaminin yasadigi evi (ki yanmis maalesef, ahir vs kalmis geriye) ziyaret ederken; cektigim fotograflari bilgisayar denen alete aktardigimi, gorduklerimi uc-bes dakika icinde telefondan dunyaya ilan ettigimi gorseydi kimbilir nasil heyecanlanirdi diye dusundum. Gecmisteki biliminsanlarinin bugunku teknolojik imkanlari gorseler neler hissedeceklerini, nasil merakla ve sevincle karsilayacaklarini hayal ederim hep. Ve goremedikleri icin de uzulurum. Sonra da bugunun insanini, kendimi dusunurum. Kimbilir bizden sonra, gorsek ne heyecan duyacagimiz gelismeler olacak da, kaciracagiz diye uzulurum :))

Gecmisteki arastirmaci ruha sahip tum merakli insanlari biraraya toplayip bugunu onlara gostermek isterdim :) belki bir gun.. Hepimiz herseyi gorecegiz..

9 comments:

fragola said...

uzaylılar var mı öğrenmeden göçer gidersem çok üzüleceğim ben de :)

Berceste said...

E=mc2 diye bir kitap var. Onu mutlaka oku :) Ben de birara blogda anlatirim ;-)

Anonymous said...

bende geleceğe gitmek isterdim acaba nasıl olacak neler olacak
SİBEL

İkiz Annesi said...

Benzer şeyleri zaman zaman ben de düşünüyorum şu an bizim için normal olan şeyler geçmişte mucize olarak adlandırılırdı herhalde.İleride çocuklarımızın ya da onların çocuklarının nelere sahip olabileceğini tahmin bile edemiyorum.

bilge said...

eski yaşanmışlıkları her zaman merak etmişimdir eski eserlerin restorasyon çalışmalarını yaparken iç dünyamda onu yıllarca önce yapan ustalarla konuştuğumu hissederim..sevgiler..

firdevs said...

valla su yazdiklarinin tamamini bende dusunup merak edenlerdenim :)

Nihan SARI said...

yine bir kafeden bildiriyorum.:))bu yazını çok sevdim. aynı duyguları taşıyorum.o yüzden robot çizip romanlarda hep matematik bilim fizik vs,karışımı + hayalgücü yapıyorum. birgün yaptıklarıma bakıp gülsünler diye.onlara ne kadar ilkel gelecek kimbilir.:)))))))

e. t. said...

hakikaten ne üzücü değil mi, helede ömrünü bu uğurda tüketenler için :(

ipekag said...

tam aynisini dusunuyorum. hatta birileri de benim icin pek uzulecek bir gun... "aah olsa da gorse, tam onun harcı bisey bu makmükmül" filan diyecekler..

x