Saturday, 16 October 2010

How Clean is Your House?

Sonunda laptop'i cantasindan cikardim :P

Ortaliktan bir turlu kendi kendilerine :P kalkmayan bavullardan bahsettigim gun, en etkili yontemi uyguladim ve eve misafir cagirdim :P Tabi akabinde tum bavullar ortaliktan kalkti :P Ev basini alip gittiginde biz kari koca, hmm misafir cagirmanin vakti gelmis diyoruz ve gelecek misafirin yuzu suyu hurmetine evi canhiras toparliyoruz :P

Henuz Turkiye'ye gitmeden basladigim, evdeki tum yayintilardan, fazlaliklardan kurtulma projesine donuste de biraktigim yerden devam ettim ve mutfakta buyuk bir zafer kazandim :P 4 buyuk, 2 kucuk dolaptan 1 koca cop torbasi cop cikti!! Ev denilen mekan resmen adam yutacak kapasiteye sahip arkadasim :D

Keske oncesi-sonrasi yapsaydim ama cok sonra aklima geldi. Butun dolaplari oldugu gibi tezgahin ustune indirdim, tam bu sirada MK hastalandi. Butun gun kucagimdan, ayagimdan inmeden oturdu-yatti. Ondan firsat buldukca 5 dakika, 10 dakika toparlamaya calistim.

Copleri atarken guzel bir kategorizasyon yapmak gerektigi icin dusune tasina, yavas yavas ancak yerlestirdim. Fotograflarini da cektim :) Oncesi yok ama sonrasi var :))

Bugun bizim evlilik yildonumumuz. 8 sene once bu saatlerde nikah dairesindeydik :)

PS: Karpuz cekirdeklerini unutmadim, onlari burdan postalayacagim :)

9 comments:

rukiye said...

konuyla alakasız olacak ama en son lisede aynı dönemlerde okumuş olabiliriz demiştik birdaha gerisi gelmedi düğün fotoğrafları da çok güzel

Kiraz Çekirdeği said...

Resımlerı de cekırdeklerıde beklıyoruz : ) mısafır gelme kısmı bızde de aynen gecerlı bır teleFon yetıyor her yerı pırıl pırıl yapmamıza : )

sümeyye said...

Daha nicelerine yeni evlatlarla!
ben son 4 hafta sonu evde degıldım bavul ac doldur bosalt.. ve temızlık degıl de dagınıklıktan bıktım bende mısafır cagıracagım o zaman!

Alyamaya'nın Esra'sı said...

nice sağlıklı ve huzurlu seneler size.. MK ile..

ganfi said...

öncelikle mutlu yıl dönümleri daha nice yıllar birlikte olun!!!
misafir gelme durumu bu derecemi benzer!sabaha kadar yatmayıp pırıldatıyoruz bizde, şu ara çağırmak lazım birilerinide ütüyü kim yapıcak gelenleremi yaptırsak:)

nihalasli said...

nasil ozendim su temizlik cumlelerine.. him bende mi misafir cagirsam:)

Pratik Anne said...

Kesinlikle misafir en etkili yontem. Yalniz bol yemekli, ikramli olmamasi tercih sebebi.
Hosgeldiniz. MK'ya cok cok gecmis olsun. Herkes ve herkesin cocugu hasta. Fotolari bekliyoruz.

arzu said...

Esracim bende misafir gelecegi zaman genelde mutfak dolaplarini siliyorum:)gecenlerde giymedigimiz bir dolu kiyafeti elden gecirdim,sira digerlerinde,dolaplarda acayip bir rahatlama oldu:)buarada MK'a cok gecmis olsun..

Berceste said...

Ayni sene evlenmisiz, ayni senelerde UK'e gitmisiz, aynilar cok yahu! Ama gelmedin, kara listemdesin, hatta yorum bilem birakmamam lazim sana :( Küstüm bi kerem!

x