Sunday, 11 July 2010

Picasa vs Flickr

Picasa'ya yüklenen fotoğraflar maalesef salakça sebeplerden Türkiye'den görülemiyor. Flickr'ı denedim ama hemönce oraya yükleyip sonra buraya aktarması çok zahmetli, hem de her ay belirli bir kota var, onu doldurunca öbür ayı beklemek gerekiyor. Ve benim bu akşam hazırladığım bir postun fotoları, bu ayki kotamın %70'ini yedi bile.

Bu konuda bir fikri olan, çözüm bulmuş olan var mı? Flickr'dan 15 hesap açıp her postta birini kullanmak bir çözüm ama ne kadar pratik bir çözüm onu bilemiyorum :))

4 comments:

sümeyye said...

bende de pıcasadan yukledıklerımı kendım gorebıldıgım halde (turkıyedeyım sonucta) kımının gorup kımının gormemesı sorunu oldu.. ben senın butun fotograflarını goruyorum. ama ben de de goremeyenler olmus. dırekt pc den yukluyorum
ha bırde facebooktan yukleyenler var..
ben hıc denemedım ama cozum olabılır.
hem tıklayınca albume ulasamıyorsun.. sanırım guvenlı.
ama ben bılmıyorum. flıckr da kı kota sorunu orada olusmaz herhalde.

betül said...

aşağıda vereceğim linkte yasaklanan siteleri görebilmek için neler yapılması gerektiği yazılıyor. ben uyguladım ve sorun çözüldü. pisca kullanmaya devam et okuyucular bunu yapsın :) en kolay çözüm bu.

http://www.google.com/support/forum/p/earth/thread?tid=74019be547ab7e84&hl=tr


eğer farklı bir sistem kullanan varsa (örneğin benim gibi, mac) go/go to folder deyip etc dosyasını isteyebilir. sonrası linkte verilen kodları ekleyip kaydetmeye kalıyor :)

umarım yardımcı olabilmişimdir

ElfAna said...

bir ara http://photobucket.com/ kullaniyordum. picasa gibi web uzerinden kullanimi var canim

Yazmak iyidir... said...

Flickr kotasının adet olduğunu sanmıyorum, muhtemelen boyuttur. Bu durumda fotoları ufaltarak atmayı önerebilirim. Picasa'nın mı Microsoft Picture Editor'un mu ne, bir folder'ı toptan çok kolay ufaltan özellikleri vardı.

x