Wednesday, 2 June 2010

Hayatin Sifresi

Bu sabah isyerinde, bilgisayarin onunde, sadece o bilgisayara ait, neredeyse her ay yenilemem gereken 4 ayri sifremden, girecegim hesabin sifresini hatirlamaya calisirken dusundum, hayatimizda ne kadar cok sifre var!

Banka kartlari, kredi kartlari, is yerinde bilgisayar-sistem sifreleri, evdeki bilgisayarin sifresi, blogun, email hesaplarinin, facebook'un, kayit oldugumuz her internet sitesinin, e-bay'in... tum sifreleri beni artik cok yoruyor!

7 comments:

İlknur said...

Ve ben mutemadiyen bu sifrelerden bir ya da birkacini unutuyorum :) Tekrar alana kadar hele banka sifresiyse cebellesmekten yoruldum ben de.

Kaymacina said...

tam yarama baştın .sabah ilk iş benim bilgisayarda şifreyi güncelle dedi ama ben her nedense dünden bugüne eski şifremi unutmuşum bloke ettim :( aslında bir şifre defterim var ama o da çanta değiştiriken evde kalmış..hay aksi işte

Berceste said...

Benim bilgisayarla seninki arasinda ozel bir kanal mi var? :) Henuz banka ile cebellesmis, hesabimi bloke etmis, uzerine bir de hatirlayamadigim sifremin yerine alacagim yenisinin, son 3 sifremle ayni olmamasini isteyen sisteme kufretmisken :D

HaNdE... said...

ahh bir de kafaya birşey takmam şifresi olsaaa :))

sümeyye said...

benım toplamda sadece 2 sıfrem var butun kartlarım ve pın kodum aynı :)
webte de uyelıklerde de tek bır sıfrem var..hepı topu 2 :)
Allaha emanet

Anonymous said...

Muhasebeciyim, vergi dairesinin, sigortanın, işkurun, şirketin çalıştığı bankaların şifreleriyle dolu her yan. İşin garibi, şirketin şifrelerini unutmuyorum, kendi adıma topu topu bir bankayla çalışıyorum, onun şifresini her seferinde unutuyorum:)

Peris

Yazmak iyidir... said...

Şifreler kandır candır :)
Buna bir çözüm getirecekler ama daha diil. Bilgisayardan gözünün içini tarayan filan bir kameranın fırtlamasını ve bu bilgiyle seninle ilgili her yere girmesini kabul ettiğimiz gün şifreler kalkacak.

x