Wednesday, 7 January 2009

İsrail'in saldırıları karşısında Obama'nın sesinin çıkmıyor oluşu -her ne kadar göreve başlamamış olsa da- ABD dış politikasında hiç bir şeyin değişmediğinin erken ispatı oldu.

Yurtdışındakilerin Gazze'ye uzanabilmek için kullanabilecekleri bir kaç örgüt:

Oxfam

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü

Unicef

IR Worldwide

IR UK

Christian Aid

4 comments:

Delfina ; said...

Gerçekten de bu hareketi ile herkesi şoka uğramış durumda.Dünya değişecek sandık bir anda,değişir belki de ama ne anlamda?

New York'tan said...

Cok da sasirmadim desem,o koltuga oturduysa mutlaka verecegi tavizler vardi ama sahsen bu kadar da sessiz kalacagini dusunmedim,Araplarin bile sesi cikmiyor, Allah yardimcilari olsun Filistinlilerin dualarimiz onlarla.

Anonymous said...

Aslinda kimden taraf oldugunu "benim de iki kizim uyurlarken hedef alinsalar onlara dunyayi dar ederdim" diyerek daha secimden once Hamas'a gonderide bulunarak belirtmisti,fakat uyurlarken olenler Filistinli cocuklar olunca su an daha baskan degilim diyerek topu salladi, golfe devam etti.
Nagehan

ebru said...

bugünlerde hiç tadım tuzum yok, hayat anlamsız gelmeye başladı filistinli bebeklerin cesetlerini görünce, "çok boş şeyleri takıyormuşum aslında hayatta" demeye başladım.Kızım elindeki muzu yemeye çalışordu. O sırada aylardır ambargo yüzünden meyve yüzü görmeyen, ayağında çorabı-üzerinde kıyafeti olmayan filistinli çocuklar geldi aklıma. Anne babaları biraz önce atılan bombalarla öldüğü için yetim kalan çocuklar...yada atılan bombalarla can veren minik melekler...Bir çocuğun kanlar içindeki cesedini görmek içimi nasıl eziyor bir bilseniz.
Anneyim ben! Ama kanlar içindeki çocuğunu hastaneye yetiştirmeye çalışan kadın da bir anne ,aç ve susuz çocuğunu günlerdir oyalamaya çalışan kadın da bir anne.Acaba o insanlar gelecek adına hayal kurabiliyorlar mı?
Lütfen bu duruma duyarsız kalmayalım. Filistinde son saldırılarda 1500 çocuk yetim kalmış.Çeşitli sivil toplum örgütleri aracılığıyla(kimse yokmu derneği, ihh derneği gibi)onlara yardım edebiliriz..Çünkü şu an elimizden gelen sadece bu(: ve lütfen israil mallarını almayalım, bu ürünlere verilen paralar aslında bebeklere atılan bombalar....

Allahım sen filistinli kardeşlerimize yardım et, ve bu bebeklerin, ağlayan annelerinin ahını yerde bırakma

x