Sunday, 7 September 2008

Arkadaşlar, çok teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı okuyunca gerçekten çok duygulandım, desteğinizi yanımda hissediyorum ve teşekkür ediyorum :)

MK'cık daha iyi ama henüz tam iyileşmedi. İshal ve ateş geçti çok şükür ancak şu ara biraz uyanıp oynuyor, sonra hemen yeniden yatmak istiyor ve bol bol uyuyor.

Dün sağolsun Meral geldi, MK benim kucağımdan inmek istemeyince günlerdir biriken bulaşıklar Meral'ime kaldı :( Bulaşık makinası hala salonun ortasında! Bu gidişle Meral Curry's'i arayıp canlarına okuyacak :P

Cumartesi akşamı bir ara kendisini zorla dışarı çıkarttı MK. Murat amcası bahçeye indirdi biraz. Babasının arabasının park yerine götürmüş, boş olan park yerine kolunu uzatıp uzatıp durmuş :( Eve döndükten sonra da uzun bir ağlama krizi geçirdi maalesef :(

Bugün daha iyiydi. Öğlen bir ara uyanınca bir şeyler yemek istedi. Günlerdir ilk kez doğru düzgün bir şeyler yedi. Akşamüzeri de dışarı çıkmak istedi. 1 saat top oynayıp kedi kovaladık :))

Umarım daha iyi olacak.

Tekrar tekrar teşekkürler arkadaşlar, iyi ki varsınız :)

PS: Nillycim sana da çok geçmiş olsun.

Sevgili Sevde Demirbilek, tuvalet eğitimine henüz başlamadım. Erkek çocukları için bildiğim kadarıyla daha erken. Onların kasları kızlara göre geç gelişiyor. O yüzden erkek çocuklar kız çocuklara göre daha geç bezden kurtuluyorlar. MK ile hayat o kadar koşturmacalı geçiyor ki, açıkcası tuvalet eğitimi gözümde büyüyor :) Ben çok uzun zaman önce bu işi oluruna bırakmaya, geç olsun güç olmasın felsefesini benimseye karar vermiştim :) Bir de HN çocuklar bezden daha geç kurtuluyormuş. O yüzden.. biz yola devam :P

16 comments:

aysarayı said...

babacığının yokluğu-özlemi hastalığını artırmış mk nın.bu kadar küçük olmasına rağmen duygusallığı ne kadar da fazla...cidden allah hiç bir çocuğu ana-babasından ayırmasın.ayrılık herkes için çok zor...

Kremali'nin annesi said...

Iyi haberlerinize cok sevindim Esracim. Insaallah en kisa zamanda tamamen iyilesir de babasini turp gibi karsilar:)

Allah herkese boyle iyi dostlar nasip etsin bu arada:) Fazlasina da gerek yok zaten; bir iki tanesi bile, hele de bu gurbet ellerde, nasil da ilac gibi geliyor degil mi?

Kuaybe said...

Biraz daha iyi olmasına sevindim bebişin.. İnşaallah tamamen iyileşir ve bir an önce de babasına kavuşur duygusal minik..

Bu arada Esracım, bu HNler fazlaca duygusal oluyor di mi.. O dudak hemen aşağı büzülüyor birşeye üzülünce!!

Ayse said...

ay kiyamam ben ona... Allah kimseyi anasindan babasindan ayirmasin... yemin ediyorum gozlerim doldu simdi...
Iyilestiginize sevindim... Allah sana bol bol guc kuvvet versin. Vitaminlerini unutma, bir de bol bol su ic...

Ben Ona Resmen Asigim said...

Çok geçmiş olsun , terslikler hep birarada gelir, eşinin seyahatı senin çalışman oğlanın hastalığı. Çok kolay gelsin insan bu gibi durumlarda arkadaşlarının ne kadar da mükemmel yardımcı olduğunu görüyor.
Tontiş duygusal MKnın yanaklarından öperim.

Kirpikteki Gözyaşı said...

Çok geçmiş olsun Esracım! İnşallah hiçbirşeyi kalmaz! Baba da en kısa zamanda gelir. Artık Kaan büyüdüğü için daha iyi anlıyordur neyin ne olduğunu. Sana da kolaylıklar!

pinarbk said...

Çok geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Babaları yokken hastalıkları daha da zor atlatıyorlar. Hastalıkların bir kısmı mikroptansa, birazı da hasretten... Duru da bu yaz tatildeyken, ancak babasını görünce iyileşti...

Sevgili Sayfa said...

Daha iyi olmanıza sevindim. Çok çok geçmiş olsun. Umarım babasına göz açıp kapayıncaya kadar kavuşur tatlı MK.

Nihal said...

Çok geçmiş olsun. Bir biz de bir kere yaşadık bu kusma-ishal olayını. Çocukların gözlerinin fere gidiyor. Çocuk için de anne için de çok zor. Mk'nın bir an önce daha iyi olması dileğiyle...

AycA said...

Esracığım çok geçmiş olsun..umarım daha iyidir.. ne güzel sana destek olabilecek bir arkadaşının da olması..

ve evet erkek çocuklar bezden daha geç kurtuluyormuş..işimiz var yani ..:)

figen said...

demek hastalanmış bizim bızdık geç okudum çok geçmişler olsun zaten anne yada baba azıcık uzaklaşsa hemen fark ediyor bunlar!!sanırım salgın var benim oğlanda kaç gündür ishal ama öyle garip ki kiloduna azıcık kaçırıyor gerisi yok aradada ateş çıkıyor doktor salgın çok telaş yapmayın dedi,demek taa oralara kadar gelmiş mikroplar:)bezde kurtulmayı hiç aceleye getirme inan böyle daha zor:))umarım baba gelene kadar düzelir mk bizim yerimizede öp..

Benim Hayatim said...

Esracım, babanın olmayışı her şeyi daha şiddettli yaşamanıza yol açmış anlaşılan.

Gerçek dostlar her daim ihtiyaç olduğunda hazır olandır diyorum :)

Bez olayı sadece senin hazır hissetmenle alakalı eğer üstüne düşersen hal oluyor.

Çok geçmiş olsun.

Yasemin/Beril said...

Çok geçmiş olsun canım Mk'ya.Tuvalet konusunda da bence daha çok erken. Kas gelişimini 2 yaşında tamamlıyor ayrıca ne kadar erken başlarsan süreyi o kadar uzatıyorsun derler. Beril 2,5 yaşında ki- kız çocuğu düşün- hazırdı ve 1 haftada alıştı hemen. Babanıza tez elden kavuşursunuz inşallah. tekrar çok geçmiş olsun.

mesecina said...

daha yeni okudum, umarım ben okumadan evvel geçmiştir Mk'nın hastalığı. Allah beterinden sakınsın, çok da geçmiş olsun.

sukran said...

esracım,daha iyi olmasına sevindim canım M.K.nın.bence de tuvalet eğitimini hiç gözünde büyütme,benimde en korktuğum olaydı ve bir deneyelim amacıyla başladık ve 1 haftada alıştı Tuna maşaAllah.ama seninde dediğin gibi,gerçekten M.K.için daha erken annesi.Meral den de Allah razı olsun,insanın etrafında böylesine güzel insanların olması ne büyük şans.babanıza bir an evvel kavuşmanızı diliyorum..

nilly said...

Tesekkur ederim :) Bende ancak bugunkendime gelebildim.

x