Friday, 15 February 2008

Perşembe:
MK mutfakta ;)


Cuma:Dikkatli bakılırsa resme göre sol taraftaki tek dişi belli belirsiz görülebilir:) Komşusu bir görünüyor, bir kayboluyor. Sabırla bekliyoruz:)

İshal ve iştahsızlık hariç tamamen iyileştiğini söyleyebiliriz artık:) Çok şükür.

Bu akşam 7-8 çay kaşığı babaannesinin tarhana çorbasından yiyerek son 10 günün rekorunu kırdı :P

İyileşmiş olsa da, çıkmaya çalışan diş-ler-in verdiği acı sebebiyle gün boyu kesintisiz, yüksek perdeden mııyyzzzz ııhhh ıhhhh ühüüüüüü mmmmmm devam ediyor maalesef. Daha önce denemelerime rağmen bir tadına bakıp attığı taze soğanın beyaz kısmını bugün kemirince gözümün önünde bir mucizenin gerçekleşmesine de tanık olmuş oldum :)) Çok işe yaradı, tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkürler :) İşe yarıyor ama vatandaş çiğnemeye tenezzül ederse :))

Bugün çok parlak bir fikir geldi aklıma :P

Nisan sonunda işe dönmem lazım. Ama ben bu dönüşü biraz daha ertelemek istiyorum. MK için. Biraz daha büyüsün, 4-5 ay daha geçsin, 1.5 yaşına gelsin istiyorum. Resmi iznim nisan sonunda bitiyor ama yerime bakan arkadaşı ve şirketi ikna etsem, bir kaç ay ücretsiz izin alsam, biraz da yıllık iznimi kullansam... Ancak arkadaşım mayıs ayında Avrupa turu yapıp haziranda ülke değiştirmeyi düşünüyor. Ufff... böyle işte. Bakalım. Evdeki hesap ve çarşı birbirine uyacak mı?

Şimdi başlasam MK'yı biberona alıştırabilir miyim? :P İşe dönmem gerekirse gündüz beni ememeyecek, gündüz emmelerini şimdiden biberonla vermeye başlasam da alışsa :( Hiç hoşuma gitmiyor bu durum.

7 comments:

melike said...

annemlerin dediğine göre bebekler ilk 6(ydı galiba)ay içersinde emzik biberona alışmazsa sonra çok zorluk çektirirler ve hatta tutmaya bilirlermiş annelere ayaklı emzik muamelesi bile yaparlar bu afacanlar

sühendan said...

Esracım
Zaten iki gün gitmeyecek misin işe.Bu süre içerisinde ek gıda alsa sen gelince dolan sütlerini emse bişey olmaz herhalde.Zaten tek başına anne sütü 6 .aydan sonra bebeğin tüm ihtiyacını karşılamıyor herhalde.Ben öyle biliyorum.

Kardeşimin oğlu 1 yaşına kadar bişey yemek istemiyordu.Sadece anne sütü istiyordu.Birgün doktor sende de hal kalmamış çocukda da.Hemen kesiyorsun sütten.Bu sana çok güveniyor.Et yemesi gerekiyor.Kemiklerinin güçlenmesi için dedi.Gerçekten de ancak sütten kestikten sonra yemeye başladı.

Demek istediğim artık ek gıdalarla da idare edebilecekleri.

Bilmiyorum bu konuda sen ne düşünüyorsun.Endişen onu bakıcıya bırakma konusundaysa onda haklısın.İlk üç yıl için çalışmayı pek uygun görmüyor psikologlar.En iyi yer anne yanı.

DERYA said...

bence su an hasta iken ona farklı gelıp alışabilir denemni tavsiye ederim.

Banu said...

Bizim 8 ay kontrolümüzde doktorumuz günde 6 öğün yemeğe geçmemizi, mamayı ya da anne sütünü gece almasını (uyumadan önce) söylemişti. Ordaki öneriler farklı mı?

Bir Hoş Seda imiş... said...

Oyy kuşumu özlemişim biraz ara vermek zorunda kaldım:)Hayırlı olsun incileriniz:)ayrıca bu çocuğun karizmazı büyüdükçe artıyor:))Rabbim her konuda yardımcın olsun.

zehra said...

MK IYILESMIS BIRAZDA OLSA BU SUPER HABER:)))
.........
mutlu ,sagl�kl� ,huzurlu
,a�k dolu ,sevgi dolu
cok guzel bir hafta
diliyorumm

püstüklü mama said...

Dişini gördük o zaman hediye almak durumundayız blog teyzeleri ve ablaları olarak değil mi? :)

Ah bir de, eğer M.K'nın bir kardeşi olursa işe başlama zamanı uzar. Nasıl fikir ama? :)

x