Monday, 17 December 2007


Yıllar önce Londra'da iken ev arkadaşımız olan sevgili Yasemin, Türkiye'ye döndükten sonra evlendiği eşi Sinan ile İngiltere'ye geldi geçen hafta. Kendilerini biz misafir etmek isterdik ama gelişleri MK'nın babaanesi ve dedesinin gelişi ile çakıştığı için sağolsun Yeşimler misafir ettiler :)

Sevgili Yasemin ve Sinan, bize ve MK'ya getirdiğiniz hediyeler için çok teşekkürler. Sizi görmek çok güzeldi. Her zaman bekleriz :)

*****************************

Akşam 6'da MK'yı uyutunca yanında uyuyakalmışım. 22.00'dı uyandığımda, hala ayaktayım. (00.25)

6'da uyuyan MK güneş doğmadan ayağa dikileek muhtemelen :P Neyse ki yardımcı kuvvetler nöbeti devralıyor, sağolsunlar :)

*****************************

Bugün, acaba oğlum hiperaktif mi diye düşündüm. Ben hayatımda başka çocuklarla haşır neşir olmadığımdan karşılaştırma yapamıyorum ama tecrübeli olanlar MK'nın çok hareketli olduğunu söylüyor. Evde 4 kişi MK'nın hareketliliğinden yorgun düşüyoruz. Maşallah O durduraksız devam edebiliyor :)

MK'nın babaannesi, kendi babaannesinden dinlediği bir şeyi anlattı. Yaşlı kadının birisi bir gün, küçük bir çocuk ne yaptıysa aynısını yapmış. Günün sonunda kadın çatlamış ölmüş, çocuk aynen devam :) Yani bu bebelerde enerji bitmiyor maşallah. Onlara ayak uydurmaya kalkarsak
çat diye çatlayabiliriz, amman dikkat :)

E peki misafirler gidince ne yapcağım ben ?

Açlıktan gözü dönmüş MK!

Minik aşçım benim :)

6 comments:

Açalya said...

gozunuz aydin arkadaslariniz gelmis.

bu aralar benim oglanin da en gozde oyuncaklari mutfak aletleri...silikon alet edevat, yuvarlak hatli hafif kap kacak...dislerini pek guzel kasiyor onlarla hahahahaha

KIZIMIN CİCİLERİ said...

Bazen bende acaba Elif hiperaktif mi diye düşünüyorum ve çok korkuyorum ama sonunda çevreye bakınca anladım ki bizimkine has bir durum değil bu. Dünya onlar için o kadar renkli ki herşey dikkatlerini çekiyor keşfetmek istiyorlar, haklı olarak.
Geçecek falan diye de düşünmüyorum, hayatı keşfetmeleri bitmeyecek bir deneyim, Allah bize güç kuvvet versin, ne diyim...

Mücevher Kutusu said...

Çok güzel yakalamışsın muzlu pozu :)

Esra said...

Merhaba,blogunuzun sessiz takipçilerindenim..MK maşaallah çok tatlı bir bebek..Şimdilerde böyle hareketliyse,yürüdüğü zaman gelince Allah yardımcınız olsun diyorum şimdiden:)lakin benim kızım çok da hareketli bir bebek diildi yürümeden önce,ama şimdilerde hızına yetişilmiyor çok yoruyor bizleri...
Sevgiler...

Anne ve Bebisi said...

Tesekkurler Acalyacim. Valla oyuncaga para vermeye gerek yok bence:P

KC, cok haklisin. Cevrelerindeki her sey yepyeni onlar icin:))

Tesekkurler MK:)

Cok tesekkurler Esra, sorma.. Neyse ki bahar zamani yurumeye baslar diye dusunuyorum:) Artik otururuz, pardon kosar dururuz:P sitenin bahcesinde:))

Minik meleğin annesi.. said...

Tam olarak benim durum bu.. Yusufcuğun hızına yetişmeye çalışırken çatlayıp ölmenin eşiğine gelmek :P Bizim babamız teşhis edilmiş bir hiperaktif olduğu için benim de gözüm korkmuyor değil bu konuda!!

x