Saturday, 24 November 2007

Cuma Akşamı:
Kendi kendisini paketleyen MK!

Hello Mum!

Mandalina ve muz tadan MK!
(Ya da uzaktan kumanda mı demeliyim? :))

Mutfağa götür çocuğum tabağı!

Cumartesi:

Bugün Sussex bölgesindeydik. Sabahtan önce eşimin bir arkadaşına uğradık. MK için aylar önce hediye alan ancak görüşemediğimiz için veremeyen arkadaşın çalıştığı otele uğradık.

Otelde 4 çocuklu, Asyalı bir aile tanıştık. 4 çocuk büyütmüş olan kadın MK'nın 6 aylık olduğunu bir bakışta anladı :) Kucağına alıp sevdi, çok güzel anlaştılar.

Bebekler çocukları, büyüklerden daha ilginç bulup, daha çok seviyorlar :)


With Uncle Ali :)

Sonrasında da arkadaşlarımıza geçtik. Sağolsunlar güzel güzel Indian yemekleri hazırlamışlar. Birden şevk geldi, eve gelince internetten araştırdım. Meral uzun zamandır niyetli ama daha el atamadı Indian mutfağına, ondan önce başlayayım hehehe :) Normalde yemek konusunda yeteneksizim, komplex Indian mutfağıyla nasıl başedicem acaba :P

Biz spicy/baharatlı yemekleri götürürken MK da kavun kemirdi biraz. Soğuk kavun diş etlerini de rahatlattı.

İşte peri kızı Perivar hanım :) 3 gün sonra 3 aylık olacak. Maşallah sana esmer güzeli :)

Bebişin babası uzman doktor (estetik cerrah), MK'nın kabızlığı konusunda bal önerdi. Balı normalde malum 1 yaşından önce yasaklıyorlar, alerji sebebiyle. Ancak onlar Pakistan'da kullanıyorlarmış ve bir doktor olarak da gayet rahat tavsiye etti.

Dün MK'ya kabızlık şurubundan vermiştim ama poo'sunu yapmamıştı. Bugün de çok keyifsizdi. Akşamüzeri dönüşte arabada poo teşrif etti :) Arabayı kenara çekip arabanın içinde altını değiştirdim. Eşim önce arabada oturuyordu, gelecek kokuyu bildiğim için dışarı çıkmasını tavsiye ettim. "Yok canım bişi olmaz" diyordu ama ben altını açınca, kendisini dışarıya nasıl attığını bilemedi :))

Poo'yu yaptıktan sonra keyfi yerine geldi :)

Eve gelirken bekar hayatı yaşayan Nihat ve Murat amcaları davet ettik. Tabi gönül isterdi ki bir ev yemeği yapayım, çocukların midesi bayram etsin :) Ancak bu gezentilikle hazır bir şeyler yedik, bir de gelirken utanmadan Murat amcaya aldırttık :P Kendi yemeğini de kendisi getirmiş oldu yani :))

Kızlar yarın geliyor:) Çok özledik onları :) Önce IKEA'ya uğrayacağız, (almak istediğim bir iki mutfak malzemesi var. Bir de beğenirsem nevresim takımı. Oradan aldığım takım çok kaliteli çıktı, tavsiye ederim.) sonra da kızlarla buluşacağız inşallah.

6 comments:

sumuklubocek said...

ikinci foto cok guzel, tam cercevelik!
siz de renkli bir haftasonu gecirmissiniz... MKcigim da sonunda rahatlamis guzel olmus ;)

Meltem Sözer said...

Canım yine çok tatlı çıkmış fotoğraflarda. Geçektende çocuklar bebeklerle bebekler de çocuklarla ne kadar çok ilgileniyor.

Ceylin Naz said...

Bayıldım fotolara! Hele ilki süpeeerr! Eskiden pek ciddi pozlar verirdi, artık çapkın çapkın gülüyor kerata! :-)
Çok öpüyorum yakışıklıyı :-)

sühendan said...

Maşallah evi dağıtmaya başlamış yakışıklı erkek:)
Bundan sonra ev işlerine bir de evi toplamak eklenecek:)))

Anne ve Bebisi said...

Sumuklucum, Selim abiyi ornek almaya calisiyor iste:P Rahatladi ki ne rahatladi sorma. Gunlerdir suren uyku sorunu da buna bagliymis sanirim. Bu aksam biraz olsun daha rahat uyudu.

Kesinlikle Meltemcim:) Aralarinda ozel bir cekim var:)

Tesekkurler Gulfercim:) Sorma isi cozmeye basladi:) Bir gulucuk atiyor bitiyor:P

suhendancim, Allah'tan ev kucuk de, iki dakikada toplaniyor. Bir de her gun ayni seyleri yasadigimiz icin toplayip kenara koyuyorum, ertesi gun yine dagitiyor nasil olsa:)))

Minik Patikler said...

:) Canım benim maşaAllah gitgide daha bir tatlı oluyor bayılıyorum maceralarına. Badem şekeri dediğin Bebek'te satılandan mı yoksa normal bildiğimiz badem şekerlerinden mi?


Bu arada bal şerbeti aynı zamanda peygamber as efendimizin sünnetlerindenmiş bu sene öğrendim. Kabızlık için sıcak suyun içine karıştırılmış olanını, ishali durdurmak için de soğuk suya karıştırılmış olanını kullanıyormuş bunu bana öğreten arkadaşım.

x