Saturday, 19 May 2007

Yaklaşmayın Yakarım:)

Dün akşam Meralcim geldi, dün akşam bu akşama kadar non-stop yemek yaptı, bize baktı Meral teyzemiz:) Meral Teyze, biz senin hakkını nasıl öderiz ya?

Bugün ve akşam da Özlem, Fulya, Demet ve Yasemin teyzelerimiz geldiler sağolsunlar. Tabi Murat amcamız da:) Bebişimize Hoşgeldin dediler:) Babamız bebişimizin ismini de koydu bu akşam itibariyle:)

Ancak bebiş beni pek bırakmak istemediği için teyzelerimiz kendi aralarında eğlendi:) Bebiş uyuduktan sonra yanlarına gittiğimde, ortalık toparlanmıştı ve birileri bulaşıkları yıkıyordu. Bir an için kendimi misafirlikte misafir zannetim:) Sağolsunlar, kendi evimde elimi hiç bir işe sürmeden yaşıyorum:) Haklarını nasıl öderim bilmem.

Şimdi nöbeti Özlem teyzemiz devraldı, yarın da bize o bakacak :))

Bugün bebiş 2 kere üstümüze etti, 3 kere de bizi suladı :) Harala gürele, binbir hengame ile de ilk banyosunu yaptırdık çok şükür:) Biraz yalap şap oldu ama ilk sefer için olur o kadar:)

Göbeği dün sabah -18 mayıs 2007 Cuma- düşmüştü bu arada. Yalnız kalan bölge hala biraz sulu-kanlı gibi. Ebe öyle olabileceğini, olduğu gibi bırakmamızı tembihledi.

Dün gece rüyamda Crebro'nun doğum yaptığını gördüm:) Hayırdır inşallah:)

Doğum macerasının devamı yarına kaldı artık:)

11 comments:

sumuklubocek said...

Masallah, gobeginin erkenden dusmesi iyi olmus; bizimki neredeyse birbucuk ayi bulmustu, biz de hem ellemiyor hem de su degdirmeyin diye tembihledigi icin doktor banyo da yaptiramiyorduk, bezlerle sile sile bir hal olmustuk yani :).
hadi bakalim adi da hayirli olsun!
guzel emiyor sanirim, gunden gune fotograflarda bile serpiliyor minnos Kaan ;)

sumuklubocek said...

ha bir de uzerinize edilme ve sulama olaylari alisip da malum bolgeleri zamaninda kapatmayi ogrenene kadar oluyor oyle. cok komik Selim de benim tam agzima etmisti -literally speaking :)-
iste boyle, alisana kadar devam sulamalara ;)

Meltem Sözer said...

Çok heyecanlandım senin doğum hikayeni okurken. Geçmiş olsun. Ne kadar hızlı gelişiyor herşey bebeğinin göbeği bile düşmüş. Dün eşim, annem ve sen doğum yaptığımı görmüşsünüz rüyanızda. Bir gün içinde üç kişi doğum yaptığını gördük deyince ben de çok umutlandım ama henüz olmadı malesef :(
Bir kaç gündür eşimin annesi Amerika'da yardıma geldi. Alışmışız kendi işimizi kendimiz yapmaya ama ıslrı o devralınca çok zorlanıyor olduğumu anladım. Senin de ilk zamanlarında destek buluyor olmana sevindim. Ben daha doğum yapmadan yetişemez olmuştum.

zeynep said...

sümüklüböcekin yazısını okuyana kadar ben de bizimki geç düştü sandım. iki hafta sürmüştü. ama doktor bişey demediği için biz yıkadık dikkatli şekilde. olmuyo bu sıcaklıkta.çok terliyo ahmedim.

üzerine yapma olayı çok komedi oluyo. ben doğurmadan nette pipi hunisi gördüm. annemlere kocişime dedim. bana çok güldüler. ama sonra ahmed onların üzerini sulayınca keşke alsaydık dediler..3-4 kez bu sulama olayından sonra olayı kavradım. altını öyle hızlı değiştiriyorum ki..bi de altını açar açmaz sulayıp sulamayacağı şekilden anlaşılıyor..:p
mehmed kaanı çok öpüyoruz. annemlerin ve eşiminde selamı var:)
hikayanin devamını bekliyoruz..

ayyy.sormayı unuttum..loğusalığın nasıl geçiyor? kendine çok dikkat et.sakın üşütme. kendine olabildiğince çok iyi bak canım..

Bilun Şen said...

Maşallah Mehmed Kaan'a :) Göbüşü bile düşmüş..
Ay yakınınızda olsaydım Esra'cığım kesin gelmiştim, Kaan'ı koklamaya, öpmeye.. Maşallah!!
İyi bak kendine Esra'cığım..

Serra yiLmaz said...

dogum macerani okurken stres yaptim resmen pc ba$inda. Allah`immmmm ne zor bi$eymi$. Zaten korkuodum, $imdi hepten tirsiorum. :D

~Serra

Minik Patikler said...

Annesi sana benziyor :)

nilly said...

Bici bicisini yapmis,mamasini yemis, karni dolu, popisi kuru, ooohhh mis kokular icinde misil misil uyusunda buyusun.

meral said...

Canim benim,
Nolcak yaa.Insan arkadasina simdi yardim etmezse ne zaman edecek?Ben biraz abartiyorum ama...Onu da kontrol etmesini ogrenecem zamanla insallah:))
Oyle hak mak odemek yok...Geri odemesi yok bunlarin:P
Bizim bu yaban ellerde birbirimizden baska kimimiz var ki?

New York'tan said...

Masallah dusmus gobegi hemen:)Sariligi bizde yasamistik,anne sutu aldigindan uzun surer demislerdi gecmesi..

Ben Ona Resmen Asigim said...

ooo maşallah kaan bebeğe ne çabukta düşürmüş göbeğini.
Biz uzun süre 2 kişi değiştirmiştik bezini birimiz açarken diğeri hızlı bir şekilde kapatıyodu ama ona rağmen ıslanmayan kalmıyordu.

x