Monday, 30 April 2007

Piknik güzeldi:) Gerçi hem Yeşimler, hem biz £50'luk ceza yedik günün sonunda o ayrı:P

Çıkacak paramız varmış diyelim, geçelim:)

Yeşim ve Nihat, iki Karadenizli olarak ağaç tepelerinde gezdiler bol bol:) Ben bir oturdum, bir daha giderken kalktım yerimden:)) Aslında ağaca tırmanmaya kalksam kendimizi hastanede bulabilirdik ama parkın olduğu bölgenin hastanesini pek beğenmediğim için böyle bir işe kalkışmadım:))))

Bebişin hala eksikleri var. Doğduğu zaman giyebilmesi için hiç sleep suit almadığımı fark ettim:) Yani almıştım da büyükler biraz. Onun dışında hiç uyku tulumu yok! Dün 3 tane aldım yeni doğanlar için. Gerçi onlar bile 5 kg.lar için:) Bizim bebiş biraz içinde kaybolacak ama neyse:)

Başka bir iki şey daha yok ama yazmayayım şimdi:) Okuyup da almaya kalkacak olanlar var:P
Çıkabilsem bugün keşke dışarıya da alsam. Taşıyamam gerçi, o başka. Eşimin gelip alması lazım beni. Ama 4 kat merdiveni inip çıkmayı bile gözüm yemiyor.

Ben pimpirikli, eşim soğukkanlıdır genelde ama çocuk konusunda ben soğukkanlı, eşim pimpirikli olacak sanırım:) Eşim sürekli ay üşür, ay hasta olur dedikçe ben, yok beee bir şey olmaz, taş gibi sağlam olur diyorum:))))

Her ne kadar bloglarda erkek bebiş rüzgarı esse de, çevremdeki arkadaşlarım hep kız bebiş bekliyorlar:) Bunlar da Türkiye'deki 2 arkadaşımın kızları için:) Gerçi bu bloga bakıyorlar ara sıra, ben hediye etmeden buradan görme ihtimalleri var ama dayanamadım:))

10 comments:

KIZIMIN CİCİLERİ said...

Aslında çok iyi yapmışsınız sleepsuitleri büyük almakla ben şimdiye kadar üç paket tiny sleepsuit almışım yani elimde 9 adet olmuş şimdilerde acaba değiştirsem de bir paketini hiç olmazsa 0-3 ay mı alsam diye düşünüyorum.Çünkü hemen 1 ay içinde baya büyüyormuş keratalar.Büyüklerimde;büyüğü küçükken de giyer ama küçüldükten sonra giyemez diyorlar. Ben giyim kuşam alışverişini bitirdim sayıyordum kendimi ama şimdi hepsini bir daha gözden geçirip ağırlığı en azından 0-3 aya verecem, hoş bizim kızın 6 aylık cicileri bile hazır ama neyse.Size bir kez daha kolay gelsin.

Anne ve Bebisi said...

hmm 9 Tiny sleep suit biraz çok gibi. Çünkü mesela burada tiny baby ağırlığı 2-2.5 kg olarak geçiyor.
3-3.5 kg early baby, 3.5-5 kg arası da newborn baby oluyor.

O yüzden en iyisi newborn baby ürünlerini almak çünkü bebiş tiny de olsa newborn'ları giyebilir. Hem zaten çok kısa sürede kilo alıp 3.5 kiloya da ulaşır. Sen istersen değiştir elindekileri:)

bebekhikayesi said...

Doğduktan sonra da ihtiyaca göre alabilirsin bazı şeyleri, hem öyle belki neyin daha kullanışlı olduğunu da anlamış olursun. Elde bebek olunca :)

Açalya said...

Kiz elbiselerini gorunce, "ne oluyoruz yahu?" dedim bir an :))
Ben ne zaman disari ciksam mutlaka birsey aldigim icin, pek kiyafet eksigimiz yok sanirim. Insan dayanamiyor aliyor valla. Bol bol 3 aylik da aldim ben, belli mi olur gurbuz birsey olur, yada hemen gurbuzlesir falan...Senin oglan da hic belli olmaz valla Esra'cigim, birden serpilebilir.

süpürgesizcadi said...

Eksikleri hic bitmiyor ki biciriklarin :)bende her ciktigimda bugün almayacagim ama dedigim halde yine aliyorum bi sürü kiyafet, simdiden benden fazla ayakkabisi oldu bile :))

Arkadaslarin icin aldiklarinda cok cici...

sumuklubocek said...

evet sleepsuit mutlaka olmali! newborn ya da 0-3 aylik uygun olur sanirim.
ya, bu arada bizim sey gelmedi galiba hala :(((

Anne ve Bebisi said...

Haklısın bebekhikayesi:) Yine de insan sabırsızlanıyor:P

İnşallah açalyacım:)

Ayakkabı için biraz erken değil mi ya süpürgesiz:))

Unfortunately İrmcim:(

Minik meleğin annesi.. said...

anne ve bebişciği.. seni sobelemiştim ben.. hımm.. anlaşıldı.. uğramamışsın bizim oralara :((

süpürgesizcadi said...

Erken belki ama napim cok cici seyler cikmis tutamiyorum kendimi, esime tut beni diyorum ama tutunca da kiziyorum kizina bi ayakkabiyi cok mu görüyon diye :)))

ASYA said...

6 günün kalmış canım..
allahım çok heyecanlı birşey bu..

x