Sunday, 17 December 2006

Pazar günü olmasına, üstelik havanın da çok güzel ve güneşli olmasına rağmen eşim bugün çalışıyor. O yüzden kahvaltıyı tek başıma yapıyorum. Bu demektir ki temizliği de tek başıma yapacağım! Işte bu kötü oldu:)

Geçen gün, yaklaşan yeni yıl sebebiyle bir ajanda almak istedim. Bir çok seçeneğin arasından gide gide içinde ve üzerinde çocuksu çizimleri olan bir tanesini beğendim. Diğer tarafta çiçekli, daha ağırbaşlı, hanımlara yakışan modeller var ama bir türlü içime sinmiyorlar:) Kendi kendime; "Artık anne olacaksın hala böyle şeyleri beğeniyorsun, bak şu ciddi duran daha çok yakışmıyor mu?" diye ikna turlarına çıktım ama hiç de başarılı olduğum söylenemez:)Bizim çocukluğumuzda yoktu böyle cicili bicili şeyler, ne yapalım:) Üstelik ailem de -haklı olarak- gereksiz harcamalara, israfa karşı olan insanlar oldukları, bu tür şeyleri para tuzağı olarak gördükleri için fonksiyonel olmayan her şeyden uzak durduk. Ama şimdi ben uzak duramıyorum:~)

Kimi insanlar vardır, en soğuk duran, en renksiz eşyaya bile küçük bir çizgi ile bile olsa renk ve sempati katarlar, damgalarını vururlar. Ben onlardan değilim ne yazık ki. Yine de halihazırdaki renkli ve sempatik şeylere zaafım var:) Elbise reyonundaki birbirinden şık elbiseler ya da yüksek topuklu ayakkabılar falan değil de, üzerinde küçük bir çiçeği olan japon işi çantalar heyecanlandırır beni. Evet, ben de bir ikaçu pikaçu'yum yani:) Uzakdoğuluların ciddi duruşlarına rağmen, böyle çocuksu üretimleri yapıyor olmalarına hiç şaşmıyorum.

Bugün yapmam gereken çok iş var,bir yerden başlasam sonu gelecek ama, temizlik bile yalnız başına zevkli olmuyor:)

Iyi pazarlar

6 comments:

senem said...

Blogun hayırlı olsun, bebişin hayırlı olsun... yazılarını okudum da kendimden o kadar çok şey buldum ki... Çok uzak değil geçen sene ben de aynı sıkıntı ve endişeler içindeydim. Ben de ağır bir grip atlatmıştım. Bir ayda zor toparlandım. Beni en çok ufak kızıma bakamamak üzmüştü. Umarım sen de bebeğini hayırlısıyla kucağına alırsın. Görüşmek üzere sevgiler. Kıtırmakların annesi.

New York'tan said...

Bizimde babamiz yok bugun evde yanliz degilsin :) disari ciktik, parka gittik ama beni acmadi :)
Anne olmak degistirmiyor inan zevkleri , niye agir takilasin ki :) neseli civir civir bir anne olursun insAllah.

sumuklubocek said...

ya ben de ayni durumdayim.
hatta bugun esimle aramizda su diolog gecti.
yer: alisveris merkezi, bir bayan magazasi, sumuklu kazaklara bakiyor eline bir kazak almis esine soruyor:
sumuklu: sence nasil?
esi: guzel gibi, fena degil.
sumuklu: amaaan cok kadinsi gibi geldi bana...
esi: niye? sen kadin degil misin?
sumuklu: ehem, kohem (hoppalaaaaa!!!)

Anne ve Bebisi said...

Teşekkürler sevgili Senem.Çok şükür iyi gidiyor her şey,inşallah böyle devam eder:)Sana da çok geçmiş olsun.Çok teşekkürler iyi dileklerin için.Her zaman beklerim:~)

Sevgili Şeyma, babasız tadı olmuyor değil mi?:) Desteğin için teşekkürler:D

Sevgili sumuklubocek,yalnız olmadığımı duymakne güzeeel:) Benzer diyaloglar bizde de olabiliyor:)Bugüne kadar hiç bir şeyi çocuksu diye geri çevirmemişimdir ama kesinlikle kadınsı diye çevirmişĺiğim vardır:~) Kazağı almadın sanırım:P

sumuklubocek said...

yok, almadim :)))

nilly said...

Oncelikle gerginligini atmana sevindim. Gecmis olsun. Su mall'lardaki suslemeler konusunda haklisin. Ya bir degistirin sunlari ara sira. Bu noel muzikleri guzel oluyor ama hergun yaklasik 8 saat dinleyince fenalik getirtiroylar. Ne oyle cingil cingil :) Bu arada bizimde bulasik detarjani ve tuvalet kagidi bitiyor. Bakalim ben onlari almaya giderken neler alicam :) Bende yegenime sizin Pooh'a cok benzer bir pooh kiyafeti almistim. Dedigin dogru son dakikaya kalacagina ara ara almak daha iyi. Ozelliklede cocuk bezi. Ablamlar yeni dogan bir bebek oldugu zaman poset poset cocukbezi gotururlerdi arkadaslarina. Gerci simdi de onlarda sira :)

x